Jaki telefon wybrać?

Telefon

Jaki telefon wybrać ?

Z serii mini porady zakupu telefonu.

A więc planujemy zakup telefonu dla siebie bądź dla dziecka i tutaj pojawia się problem,  jaki telefon?

Patrzymy na rynku jest ich masa, HTC, Sony, Motorola, Samsung, Apple, LG, Xiaomi (ostatnio coraz bardziej popularny) i wiele innych firm już nie wspominając o ilości modeli, istny zawrót głowy, ceny od 400 do 4000 tyś zł, czy jak wezmę droższy telefon będzie lepszy ?

Wybór jest trudny ale mamy przeważnie dwie opcje:

Kupujemy w sieci komórkowej : Play, T-mobile, Orange, Plus, gdzie od razu mamy wyższy abonament i jeszcze musimy dopłacić żeby wybrać lepszy

Kupujemy osobno bierzemy niższy abonament i sami kupujemy na internecie nowy bądź używany telefon

Uważam że ta druga opcja jest lepsza ponieważ cenowo wychodzi bardzo podobnie a nawet taniej niż z sieci, po drugie jest to tańsze miesięcznie ze względu na niższy abonament, kiedyś wybierałem z sieci ponieważ były sensowne i się opłacało wziąć telefon i dopłacić 100 – 300 zł, obecnie wybrałem tańszą ofertę nie powiem gdzie XD bo mi za reklamę nikt nie płaci 😛 i kupiłem osobno używany telefon w dobrym stanie.

Jeszcze do tego dochodzi sprawa finansowa, kupujemy drogi czy ze średniej półki cenowej czy tani.

 

Wysoka półka: Oczywiście najnowszy najlepszy, i tak i nie ponieważ nie każdy model flagowy producenta się udaje, idealnym przykładem były wybuchające samsungi S7, ale nie tylko Samsung miał wtopę, Apple też miał podobną z baterią w flagowych modelach ale było mniej przypadków i nie nagłośniono ich aż tak bardzo, Sony też ma swoją wtopę z flagowcami mogę z doświadczenia napisać że Sony xperia  z serii Z które mimo że są wodoodporne to do końca nie są, miałem Z1, Z2, Z3 compact, i każdy miał problem ponieważ po podłączeniu do ładowarki i jakieś bardziej wymagającej pracy ekran po prostu się odklejał było to spowodowane samym ładowaniem telefonu ponieważ bardzo grzał, grzał się również Z3 przy wyborze nagrywania w 4K, i tutaj znika nasza wodoodporność,

z obecnych flagowców mamy do wyboru Iphone X, Samsung S8, Xperia XZ1, z nie będę wyróżniał który lepszy bo przy tej cenie to już kwestia gustu który się bardziej podoba.

A więc na dobrego flagowca trzeba chyba trafić, tylko czy jest nam potrzebny telefon za 3000-4000 tysiące ?

To też kwestia indywidualna ponieważ jeżeli bardzo nam zależy na aparacie to możemy wybrać sobie wysoki model, jeżeli do internetu i podstawowej pracy to w zupełności starczy nam średnia półka, czemu tak ? Ponieważ odczujemy głównie różnicę w aparacie ponieważ często aż tak dużej mocy obliczeniowej nie używamy, chyba że ktoś używa smartfona typowo do gier.

Średnia półka uważam że najbardziej optymalna ponieważ zawiera niższe modele telefonów, nazwę ją bardziej półka telefonów do 1000zł:

Xperia Z3, Samsung S5, Iphone 5S, Xiaomi redmi 

Czemu takie ? Ponieważ mają zbliżone parametry i cenowo wyglądają podobnie.

Xperia Z3 – parametrami zbliżony do S5 wręcz taki sam różnica w rozdzielczości aparatu, choć jakościowo uważam że S5 lepiej wypada

Samsung S5 – dobry telefon z wymienialną baterią, w miarę zgrabny, odpowiednio szybki i robi ładne zdjęcia i filmy w 4K

Iphone 5S – bardzo dobry jakościowo aparat, mniejszy od Xperii oraz Samsunga, z innym systemem operacyjnym

Xiaomi redmi – Ostatnio coraz bardziej popularny, myślę że ze względu na parametry i stosunek cena/jakość, ponieważ mieści się w tej półce cenowej warto go wziąć pod uwagę.

 

Podsumowując jaki telefon wybrać ?:

Wszystko rozbija się o pieniądze jakie chcemy wydać, oczywiście młodzież i dzieci chcą mieć jak najnowszy, ale czy warto żeby telefon za 3tyś zł spadł, zatonął, został zgubiony ? Lub czy chodzilibyście z portfelem wypchanym 3 tysiącami złotych w ręku i wyciągali go co chwilę żeby popatrzeć ? Jeżeli tak to można kupić spokojnie flagowca, jeżeli chcecie telefon w rozsądnej cenie który da radę sprostać waszym wymaganiom i możecie ich kupić aż 3-4 w tej cenie 🙂 to możecie wybrać tańszy.

Czemu nie wziąłem pod uwagę LG, Motorola i innych ? Ponieważ nie piszę o telefonach których nie miałem w ręku, nie testowałem nie sprawdzałem bądź użytkowałem, miałem Lg L7 ale nie te czasy :P.

Dodaj komentarz