Adblock

Adblock

Adblock a co to jest ?

Adblock to program do blokowania reklam tak w skrócie.

Reklamy, coś co w telewizji rozwinęło się na potęgę, idealnym przykładem jest Polsat (30 min ) , reklam o czym ? O tym że chorujemy, że trzeba nam polepszaczy życia, że musimy coś kupić co jest nam nie zbędne do codziennego życia, że potrzebujemy kredytów itd.

Większości nie chcemy oglądać ale przyzwyczailiśmy się do przerw między oglądaniem filmów żeby zrobić coś do jedzenia, picia, czy czymś się innym chwilowo zająć, są to reklamy których nie możemy wyłączyć, przyspieszyć.

A jak to się ma w internecie ? Wchodzimy na stronę BUM wielka reklama z video i dźwiękiem że o mało co nam głośników nie wywali, więc zamykamy i próbujemy przeglądać dalej, czytamy artykuł przechodzimy niżej BUM kolejny filmik który nam się sam odpala z dźwiękiem klikamy na stop/pauzę/krzyżyk i dostajemy nowe okno ze stroną na którą nie chcieliśmy w ogóle wejść, często albo zamykamy reklamę i czytamy dalej albo odechciewa nam się dalej walczyć żeby cokolwiek przeczytać i idziemy na inną stronę, często zdarza się również że wchodząc na stronę długo się ładuje albo spowalnia ponieważ w tle treści wyświetla się wilki baner z reklamą który zamula całe działanie, więc w końcu mamy dość śmieci które nam wyskakują i co robimy ?

Instalujemy dodatki do przeglądarki z serii adblock – bloker reklam, jaki jest jego cel ? Wywalanie reklam lub kontrolowanie ich wyświetlania, do przeglądarki chrome można adblocka dodać wchodząc Tutaj i klikając na dodaj do chrome zainstaluje się adblock który po prawej stronie u góry w przeglądarce będzie nam pokazywał łapkę która informuje ile reklam zablokowała na danej stronie

Często zdarza się że wchodzimy sobie na stronę internetową i jesteśmy wręcz bombardowani reklamami, klikając na nią możemy ją wyłączyć, wstrzymać na danej stronie, na stronach tej domeny czyli całej stronie i jej podstronom bądź zablokować reklamę która jest na stronie i się mimo wszystko nie zablokowała, prawda że proste ? A ile z tego pożytku miłego korzystania z internetu, do firefox proponuję adblock plus klikając Tutaj wybieramy zainstaluj i po problemie.

Nie tylko blokują reklamy na stronach ale także w filmikach, właśnie filmiki udostępniają nam filmik z reklamą która się zakończy za ileś sekund, ok rozumiem przykład z TV ale czasem zdarza się coś takiego

Adblock

źródło: wp.tv  😀

Co to za bełkot ? Niema wolności mediów bez oglądania reklam, kiedyś wolność media to był przekaz który był blokowany przez władze a teraz nagle ciągnięcie pieniędzy jest blokowaniem wolności mediów ? To właśni Wy zablokowaliście wolność mediów przez pazerność, chcecie coś pokazać próbując na siłę zarobić.

Ktoś powie przecież Ty też masz reklamy na stronie, oczywiście że mam ale nie będę walił takiego bełkotu jak ktoś wrzuci sobie adblocka i nie będzie tworzył wyskakującego okna z płaczącym kotem że na stronie jest reklama a adblock nie pozwala mi zarobić, mam pracę a reklama miała być do opłacenia serwera, strony, piwka, tak nie jest bo dokładam i chociażbym miał jedną osobę którą to interesuje to będę się starał robić to co robię dalej 😛 ale blog jest na tę chwilę takim pamiętnikiem i małym translatorem z informatyki na Polski, sam przeglądam dużo stron w internecie i jeżeli strona niema nawalone reklam i są one w sensownych nie upierdliwych miejscach to wyłączam na danych stronach adblocka żeby wesprzeć właściciela strony.

Czasem reklamy są trafione czasem nie, zależy ile osób korzysta i co jest przeglądane, rozumiem e-marketing itp.  Ale powinno się zachęcać czytelnika a nie go bombardować syfem, bo czytając na niektórych stronach można się poczuć jakbyśmy usiedli sobie na plaży opalali się relaksowali czytali książkę i co kilka kartek wrzucał by nam jakiś dekiel ulotki na książkę.

 

Dodaj komentarz