WordPress Update

Wordpress logo

Aktualnie przeprowadzana jest inna aktualizacja lub

Another update in Process

WordPress Update – Another update in Process, aktualnie przeprowadzana jest inna aktualizacja echh skąd my znamy takie problemy, a tym bardziej znamy różnego rozwiązania w internecie które nie opisują w jaki sposób je rozwiązać, dziś postaram się pomóc rozwiązać problem wszystkim tym, którym nie udało się znaleźć odpowiedzi w internecie ponieważ mają inną wersję WordPress i nie działa opcja z core_updater.lock w bazie danych MySql lub gdzie niema takiego wpisu w niej.

Nic tak nie denerwuje jak przeszukiwanie internetu w poszukiwaniu rozwiązania, gdzie każdy opisuje jedno i to samo i uważa że to musi działać. Są i tacy którzy chcą żeby się z nim skontaktować a on zrobi wycenę naprawienia tego ehhh. Praktycznie wszystkie możliwości wykorzystane, powtarzające się serie how to fix, ale nic nie działa i nie można zrobić aktualizacji WordPress. Nie można stworzyć nowego wpisu w WordPress, dosłownie nic nie działa a my dalej nie mamy dobrej odpowiedzi na nurtujące nas pytanie. Jak naprawić problem WordPress gdzie nie można zaktualizować wersji do nowszej i wyskakuje informacja że aktualnie przeprowadzana jest inna aktualizacja.

Przyczyną najprawdopodobniej było przerwanie aktualizacji lub któraś z wtyczek, ale na spokojnie ta metoda nie obejmuje kombinowania z szukaniem która wtyczka nam zrobiła taką krzywdę, a więc naprawę czas zacząć.

Logujemy się do bazy danych na której znajduje się nasza strona na WordPress, jeżeli nie wiemy gdzie są dane logowania to wchodzimy w plik wp-config.php i tam mamy db_name, db_user oraz pozostałe dane potrzebne do logowania się do bazy danych, wchodzimy w naszą bazę danych potem na wp_options, i w przeglądzie jeżeli mamy coś z option_id który jest kluczem PRIMARY z wartością 0 usuwamy, dlaczego wytłumaczę za chwilę, po usunięciu przechodzimy w strukturę przy option_id wybieramy zmień i zaznaczamy A_I czyli auto_increment i zapisujemy, analogicznie robimy tak w przypadku wp_posts który odnosi się do nowych postów oraz pozostałych wp_postmeta, wp_terms etc. wszędzie tam gdzie ID nowej wartości jest numerowane, a tłumacząc czemu usuwamy wiersz który ma wartość 0 ? Jeżeli tego nie zrobimy to otrzymamy błąd #1062 – ALTER TABLE causes auto_increment resequencing, resulting in duplicate entry '1′ for key 'PRIMARY’.

Widok bazy danych
Widok bazy danych
Widok struktury bazy danych mysql
Widok struktury bazy danych mysql

Podsumowanie

Oczywiście sytuacja tyczy się nowszych wersji ponieważ w niektórych starszych wersjach wystarczy z wp_options usunąć wpis option_name = 'core_updated.lock’ a jeszcze wcześniejszych option_name = 'core_updater’. Oczywiście w podanym rozwiązaniu trzeba zwrócić uwagę na klucze PRIMARY. Ponieważ to w nich zmieniamy na auto_increment oczywiście tylko i wyłącznie w tych które mają w przeglądzie ID numerowane rosnąco.

Jeżeli klucz PRIMARY jest losowy bądź ma inną strukturę wtedy pod żadnym pozorem nie dodajemy auto_increment.

Mam nadzieję że podane rozwiązanie problemu z WordPress Update – Another update in Process czyli aktualizacją WordPress zaoszczędzi komuś ponownej instalacji bądź zaoszczędzi czas w poszukiwaniu rozwiązania w internecie.

Pomogło ? Możesz podarować browarka w menu po prawej stronie 🙂

Dodaj komentarz