Monitor mruga

monitor mruga

Monitor mruga

Monitor mruga ? Czyli co zrobić jak coś jest nie tak z monitorem,

Ostatnio zaczął mi wariować monitor, wszystko niby fajnie śmiga ponieważ się włącza i kolory się wyświetlają poprawnie, ale jednak coś jest nie tak, niby na pierwszy rzut oka wszystko jest ok ale monitor mruga, podświetlenie jakby wariowało i miało siąść, błyska jak burzowa noc, to rozbieramy pacjenta, kondensatory wyglądają na dobre, ale rozlutowujemy po kolei, najpierw wysokiego napięcia 450v 150uF, sprawdzam na moim super chińskim testerze, i pojemność się zgadza, napięcie też wytrzymuje, lecimy po kolei, coraz niższe napięcia kondensatorów, trafiło się parę które były zbyt bardzo zużyte, skręcamy podłączamy i ? No własnie, w dalszym ciągu to samo.

Co to może być ?

Sprawdzam diody zenera/schocky i następnie rezystory, wszystko wygląda ok, ostatnia opcja Trafo czyli transformatory podświetlenia, własnie zamówiłem i oczekuje na przybycie listonosza :), po wymianie wszystko powinno wrócić do normy.

Czy na pewno ?

To się okaże po zmontowaniu wszystkiego do kupy, pomimo wszystko transformator główny działa bez zarzutu ponieważ napięcie się zgadza i nie skacze, jak wygląda płyta z układem zasilania do monitora ? Przedstawiają zdjęcia poniżej.

Efekty opiszę później jak graty dojdą.

monitor mruga monitor mruga monitor mruga
monitor mruga monitor mruga

 

One Reply to “Monitor mruga”

  1. Bardzo ciekawy blog. Dodałem go do ulubionych zakładek na pewno tu wrócę.

Dodaj komentarz

dwa × dwa =