Monitor mruga

monitor mruga

Monitor mruga

Monitor mruga ? Czyli co zrobić jak coś jest nie tak z monitorem,

Ostatnio zaczął mi wariować monitor, wszystko niby fajnie śmiga ponieważ się włącza i kolory się wyświetlają poprawnie, ale jednak coś jest nie tak, niby na pierwszy rzut oka wszystko jest ok ale monitor mruga, podświetlenie jakby wariowało i miało siąść, błyska jak burzowa noc, to rozbieramy pacjenta, kondensatory wyglądają na dobre, ale rozlutowujemy po kolei, najpierw wysokiego napięcia 450v 150uF, sprawdzam na moim super chińskim testerze, i pojemność się zgadza, napięcie też wytrzymuje, lecimy po kolei, coraz niższe napięcia kondensatorów, trafiło się parę które były zbyt bardzo zużyte, skręcamy podłączamy i ? No własnie, w dalszym ciągu to samo.

Co to może być ?

Sprawdzam diody zenera/schocky i następnie rezystory, wszystko wygląda ok, ostatnia opcja Trafo czyli transformatory podświetlenia, własnie zamówiłem i oczekuje na przybycie listonosza :), po wymianie wszystko powinno wrócić do normy.

Czy na pewno ?

To się okaże po zmontowaniu wszystkiego do kupy, pomimo wszystko transformator główny działa bez zarzutu ponieważ napięcie się zgadza i nie skacze, jak wygląda płyta z układem zasilania do monitora ? Przedstawiają zdjęcia poniżej.

Efekty opiszę później jak graty dojdą.

monitor mruga monitor mruga monitor mruga
monitor mruga monitor mruga

 

Dodaj komentarz